Przejdź do zawartości

Pielgrzymka na Jasną Górę

17 maja 2011, 19:00 w Aktualności

Tagi: ,

Około 70 osób z Archidiecezji Poznańskiej wzięło udział w sobotniej (14 maja 2011) Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodzin Osób Powołanych i Wspierających Powołania na Jasną Górę. Corocznie organizacją pielgrzymki zajmuje się Krajowa Rada Duszpasterstwa Powołań.

Poznańska grupa pielgrzymów pod opieką duchową księdza Krzysztofa Różańskiego wyruszyła spod Katedry przed świtem, już o godzinie 4.00 w dwóch grupach (autobus i bus). Po dotarciu na Jasną Górę była możliwość indywidualnej modlitwy w Kaplicy Cudownego Obrazu, a następnie uczestników pielgrzymki (ok. 1000 osób) zebranych w auli Ojca Kordeckiego powitał bp Wiesław Lechowicz, Delegat Episkopatu Polski ds. Powołań.o 11.00 w jasnogórskiej bazylice odbyła się Eucharystia z udziałem zatroskanych o powołania i powołanych pielgrzymów, której przewodniczył i homilię wygłosił Biskup Tarnowski Wiktor Skworc. Kaznodzieja mówił m.in. o roli ludzi świeckich w formacji do kapłaństwa błogosławionego Jana Pawła II. Popołudniową część pielgrzymki wypełniła konferencja ks. Jacka Nowaka, Rektora WSD w Tarnowie, poświęcona obrazowi księdza w polskiej literaturze okresu pozytywizmu oraz kończące pielgrzymkę nabożeństwo majowe, pod przewodnictwem bp Jana Wątroby z Częstochowy. W maryjnym rozważaniu zwrócił on uwagę na rolę Maryi w ludzkiej formacji Syna Bożego i odniósł tę sytuację do rodziców i rodzin osób powołanych do poświęcenia się na wyłączną służbę Bogu.

Kolejna Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Osób Powołanych i Wspierających Powołania na Jasną Górę odbędzie się, jak zawsze w 2. sobotę maja, tj. 12 maja 2012 roku.