Przejdź do zawartości

Rekolekcje powołaniowe u Oblatów w Obrze

21 stycznia 2015, 13:19 w Aktualności, Rekolekcje

Przyjacielu!

W dniach od 14 do 19 lutego 2015, w klasztorze w Obrze k. Wolsztyna, gdzie znajduje się Wyższe Seminarium Duchowne nasza rodzina zakonna Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej organizuje rekolekcje powołaniowe dla katolickiej młodzieży męskiej: studentów, uczniów szkół średnich i gimnazjum.

 

Jeśli chcesz cokolwiek zmienić w swoim życiu na lepsze, więcej niż zwykle pomodlić się, odprawić dobrą spowiedź świętą, doświadczyć wspólnoty – zapraszamy! Program dni skupienia to: codzienna Eucharystia, wspólne modlitwy, konferencje, filmy, okazja do refleksji w samotności, kierownictwo duchowe, kontakt z ojcami, braćmi, klerykami, sport (piłka nożna, siatkówka, tenis ziemny, tenis stołowy…), wspólny wyjazd do domu sióstr Opatrzności Bożej w Wielkiej Wsi, rekreacja i mnóstwo radości. W ramach rekolekcji powołaniowych w Obrze wyjedziemy autokarem 17 – go lutego do Katowic, gdzie w katowickim SPODKU,    17 – go lutego odbędzie się MUSICAL  JONASZ

 

MUSICAL  JONASZ zostanie wystawiony w katowickim SPODKU we wtorek przed środą popielcową rozpoczynającą czas Wielkiego Postu, a więc tzw. „Ostatki”. Przesłanie musicalu jakim jest m.in. wezwanie do nawrócenia korespondować będzie z II częścią wieczoru, podczas której na płytę Spodka wprowadzony zostanie Krzyż Światowych Dni Młodzieży (Kraków 2016), po krótkiej modlitwie animowanej przez oblacką Wspólnotę Młodzieżową NINIWA świętującą swoje 10-lecie, odbędzie się koncert ks. Jakuba Bartczaka – charyzmatycznego rapera, połączony z prezentacją ruchów, stowarzyszeń i duszpasterstw działających na rzecz młodzieży. Ideą wieczoru jest ukazanie kościoła jako wspólnoty otwartej na młodych, odznaczającej się bogatą różnorodnością.

 

Patronat honorowy:

Arcybiskup Metropolita Katowicki Wiktor Skworc

Prowincjał Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej o. Antoni Bochm OMI

Prezydent Katowic Marcin Krupa

17 – go wieczorem nocujemy w oblackim Kokotku, 18 – go rano wyjazd do oblackiego Lublińca i na Jasną Górę. Na wieczór 18 – go lutego powracamy do Obry.

 

Więcej szczegółów  o musicalu znajdziecie na http://www.exodusmegawidowisko.com/#!opis/cq3b

 

Rekolekcje są bezpłatne. Po wcześniejszym zgłoszeniu do mnie można zabrać ze sobą kolegę(ów). Zgłoszenia na rekolekcje pod adresem wskazanym niżej. Rozpoczęcie pierwszego dnia         o godzinie 17.00, zakończenie ostatniego dnia po śniadaniu.

Bardzo proszę o potwierdzenie uczestnictwa w tych dniach skupienia najpóźniej do      8 lutego 2015 roku (można potwierdzić sms-em, na gg, mailem, lub osobiście).
Dojazd do Obry – pociągiem do Poznania, później pociągiem, lub PKS-em do Wolsztyna. Z Wolsztyna do Obry jest 7 km. Przystanek PKS-u w Wolsztynie znajduje się naprzeciw dworca PKP. Można też        z Wolsztyna do Obry dojechać prywatną linią autobusową REY. Autobusy i busy tej firmy odjeżdżają przy dworcu PKP (naprzeciw Biedronki) o godzinie 7.10, 8.00, 9.50, 11.15, 12.40, 13.50, 14.45, 15.45, 17.00. Dla jadących ze Śląska – dojazd do Leszna pociągiem, a potem również z Leszna pociągiem do Wolsztyna, a potem  PKS-em do Obry.


o. Krzysztof Jurewicz OMI
ul. Ostatnia 14
60 – 102 Poznań
komórka 601 – 788 – 422
gg – 2297944
mail: powolania@oblaci.pl

Osoby niepełnoletnie (poniżej 18 roku życia) proszę o przywiezienie ze sobą na rekolekcje wypełnione oświadczenie rodziców, lub opiekunów prawnych. Oświadczenie to znajduje się na stronie www.powolania.oblaci.pl – link zgoda rodziców (strona główna, kolumna z lewej strony). Dokument taki jest obowiązkowy.