Przejdź do zawartości

Warsztaty liturgiczne

3 listopada 2015, 12:22 w Aktualności, Rekolekcje

Tagi: ,

Przyjacielu !

W dniach od 20 do 22 listopada 2015, w Wyższym Seminarium Duchownym w Obrze k. Wolsztyna odbędą się bezpłatne WARSZTATY LITURGICZNE połączone z rekolekcjami ewangelizacyjnymi (4 prawa życia duchowego) dla katolickiej młodzieży męskiej: studentów, uczniów szkół średnich i gimnazjum. Warsztaty prowadzić będzie bardzo ceniony wykładowca liturgiki ojciec prof. Kazimierz Lijka OMI oraz klerycy – liturgiści. Ojcowie i klerycy skupią się przede wszystkim na praktycznych aspektach liturgii. Zatem zaproszenie to kierowane jest do Skautów Europy, ministrantów, liturgistów, ceremoniarzy, kantorów, lektorów, organistów i wszystkich pozostałych młodzieńców pragnących, aby liturgia w naszych kościołach była piękna i zgodna z kanonami liturgicznymi. Pozostałe punkty rekolekcji (poza warsztatami liturgicznymi) poprowadzi ojciec Krzysztof Jurewicz OMI.

 

Pragnę, więc serdecznie zaprosić Cię na to spotkanie. Zjazd uczestników pierwszego dnia do godziny 18.00, a zakończenie ostatniego dnia w godzinach przedpołudniowych. Można, po wcześniejszym zgłoszeniu do mnie na WARSZTATY LITURGICZNE zabrać ze sobą kolegę (ów).

 

Jeśli chcesz cokolwiek zmienić w swoim życiu na lepsze, więcej niż zwykle pomodlić się, odprawić dobrą spowiedź świętą, doświadczyć wspólnoty – zapraszamy! Program dni skupienia oprócz warsztatów liturgicznych to: codzienna Eucharystia, wspólne modlitwy, konferencje, filmy, okazja do refleksji w samotności, kierownictwo duchowe, kontakt z ojcami, klerykami, braćmi, mnóstwo radości…..

 

Dojazd do Obry k. Wolsztyna – pociągiem, lub PKS-em do Wolsztyna.  Z Wolsztyna do Obry jest 7 km. Przystanek PKS-u w Wolsztynie znajduje się przy dworcu PKP. Można też z Wolsztyna do Obry dojechać prywatną linią autobusową REY. Autobusy i busy tej firmy odjeżdżają przy dworcu PKP (naprzeciw Biedronki) o godzinie 7.10, 8.00, 9.50, 11.15, 12.40, 13.50, 14.45, 15.45, 17.00. Dla jadących ze Śląska – dojazd do Leszna pociągiem, a potem również z Leszna pociągiem do Wolsztyna, a potem  PKS-em do Obry.

Wszelkich informacji i szczegółów dotyczących WARSZTATÓW LITURGICZNYCH udziela:

 

o. Krzysztof Jurewicz OMI
tel. 601 788 422
e-mail: powolania@oblaci.pl
www.powolania.oblaci.pl

fb –www.facebook.com/krzysztof.jurewicz.12

 

Proszę o potwierdzenie swojego uczestnictwa – najpóźniej na tydzień dni przed rozpoczęciem serii WARSZTATÓW LITURGICZNYCH (można meilem, telefonicznie, lub na fb).

Licząc, że spotkamy się w Obrze, serdecznie pozdrawiamy i zapewniamy  o modlitewnej pamięci.

Udział w WARSZTATACH LITURGICZNYCH i rekolekcjach  jest bezpłatny.

 

Ojcowie Krzysztof Jurewicz i Dominik Ochlak OMI

Osoby niepełnoletnie (poniżej 18 roku życia) proszę o przywiezienie ze sobą na dni skupienia wypełnione oświadczenie rodziców, lub opiekunów prawnych. Oświadczenie to znajduje się na stronie www.powolania.oblaci.pl – zakładka zgoda rodziców (strona główna, kolumna z lewej strony).