Przejdź do zawartości

Dziękczynne dni skupienia u oblatów

7 grudnia 2011, 13:25 w Rekolekcje

Tagi: ,

Drogi Przyjacielu !
Kolejny Adwent naszego życia, potem Boże Narodzenie, Nowy Rok. Czas świąteczny aż do Nowego Roku będzie również czasem wolnym od szkoły, uczelni, ale również – może przede wszystkim -  będzie to czas dziękczynienia Panu Bogu za szczęśliwie przeżyty kolejny rok. Rok naszych ludzkich  „wzlotów” i upadków. Dlatego z całego serca zapraszam Cię na dziękczynne dni skupienia, które odbędą się w terminie 29 grudnia 2011 roku, do 1 stycznia 2012 roku  w naszym oblackim Wyższym Seminarium Duchownym  w Obrze k. Wolsztyna.
Będzie to czas szczególny, bo czas bliskości z Jezusem w Najświętszym Sakramencie, ale również czas bliskości z drugim człowiekiem – ojcami, braćmi oblatami, klerykami, oraz rówieśnikami, którzy do Obry przyjadą. Będzie to również czas, aby podziękować Jezusowi za dar życia, łaskę wiary i za to, co kryją nasze serca pełne wdzięczności dla Jezusa – szczególnie w nocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu, której zwieńczeniem będzie uroczysta Pasterka o północy na powitanie nowego 2012 roku. W czasie naszego pobytu w Obrze pojedziemy do Wielkiej Wsi, gdzie Siostry Opatrzności Bożej prowadzą dom dla upośledzonych dzieci, oraz do Świebodzina, gdzie znajduje się figura Chrystusa Króla. Jeśli jesteś miłośnikiem sportu, proszę zabierz ze sobą strój sportowy – rozegramy mecz na sali gimnastycznej klerycy – uczestnicy dni skupienia.
Udział w tych dniach skupienia jest bezpłatny. Rozpoczęcie pierwszego dnia kolacją o godzinie 18.00,               a zakończenie ostatniego dnia śniadaniem.
Bardzo proszę o potwierdzenie uczestnictwa w tych dniach skupienia najpóźniej do 23 grudnia 2011 roku (można potwierdzić sms-em, na gg, mailem, lub osobiście).
Dojazd do Obry – pociągiem do Poznania, później pociągiem, lub PKS-em do Wolsztyna.                                   Z Wolsztyna do Obry jest 7 km. Przystanek PKS-u w Wolsztynie znajduje się naprzeciw dworca PKP. Można też z Wolsztyna do Obry dojechać prywatną linią autobusową REY. Autobusy i busy tej firmy odjeżdżają przy dworcu PKP (naprzeciw Biedronki) o godzinie 7.10, 8.00, 9.50, 11.15, 12.40, 13.50, 14.45, 15.45, 17.00. Dla jadących ze Śląska – dojazd do Leszna pociągiem, a potem również z Leszna pociągiem do Wolsztyna, a potem  PKS-em do Obry.

Dyrektor Sekretariatu Powołań
o. Krzysztof Jurewicz OMI
ul. Ostatnia 14
60 – 102 Poznań
komórka 601 – 788 – 422
gg – 2297944
mail: powolania@oblaci.pl
facebook: Sekretariat Powołań
www.powolania.oblaci.pl

Zapewniam Cię, że będzie to dla każdego z nas bardzo szczególny czas. Nie lękaj się odpowiedzieć, na zaproszenie. Bardzo proszę, aby nie zabierać ze sobą żadnych karimat i śpiworów. Po wcześniejszym zgłoszeniu do mnie można zabrać ze sobą kolegę(ów).

UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kolejne zaproszenie na rekolekcje powołaniowe w czasie ferii zimowych. Terminy znajdują się na mojej stronie www.powolania.oblaci.pl i tam będą znajdowały się szczegóły dotyczące każdej serii rekolekcji zimowych:

BODZANÓW K. GŁUCHOŁAZ                         16 – 21 styczeń 2012

KOKOTEK K. LUBLIŃCA                                             23 – 27 styczeń 2012

ŚWIĘTY KRZYŻ K. KIELC                                     30 styczeń – 03 luty 2012

KOKOTEK L. LUBLIŃCA                                             06 – 10 luty 2012

MARKOWICE K. INOWROCŁAWIA                  20 – 25 luty 2012

Zapisy na konkretną serię rekolekcji już przyjmuję od momentu otrzymania przez Ciebie mojego listu. Najpóźniej zgłoszenia na tydzień przed rozpoczęciem każdej serii! Osoby poniżej 18 roku życia przywożą ze sobą zgodę rodziców, która znajduje się na www.powolania.oblaci.pl, lewa kolumna, ZGODA RODZICÓW Rekolekcje powołaniowe są bezpłatne(nie zabieramy nigdzie karimat, ani śpiworów).W razie pytań do mnie – wyżej podane są wszystkie moje dane. Zachęcamy kolegów do udziału w rekolekcjach, ale muszą oni do mnie wcześniej napisać, albo zadzwonić osobiście.