Przejdź do zawartości

Zawsze się RADUJCIE – dni skupienia w Seminarium

25 listopada 2011, 16:02 w Rekolekcje

Tagi: , , ,

Dni Skupienia w Arcybiskupim Seminarium Duchownym to bardzo dobra okazja, aby pogłębić relację z Panem Bogiem. Zapraszamy na najbliższe weekendowe spotkanie 9, 10, 11 grudnia, które ty razem będzie poświęcone tematowi: RADOŚCI.

Będziemy odpowiadać na ważne pytania:

  • Jak pomimo trudności prawdziwie ciszyć się życiem?
  • Na czym polega prawdziwa radość?
  • Czy dzisiaj radość jest w ogóle możliwa, kiedy tylu ludzi jest smutnych, przygnębionych i często powtarzających, że to wszystko co dookoła to bezsens?

Okazuje się, że słowa św. Pawła „zawsze się radujcie” (1 Tes 5,16) są ciągle aktualne, a na naszej twarzy pomimo trudności może być autentyczny uśmiech. Św. Urszula Ledóchowska mówiła: „Uśmiech na twarzy pogodnej mówi o szczęściu wewnętrznym duszy złączonej z Bogiem, mówi o pokoju czystego sumienia, o beztroskim oddaniu się w ręce Ojca niebieskiego, który karmi ptaki niebieskie, przyodziewa lilie polne i nigdy nie zapomina o tych, co Jemu bez granic ufają”

Zapraszamy do Seminarium, w którym dzięki modlitwie, rozważaniu Pisma Świętego, wspólnocie można doświadczyć obecności Pana Boga, pogłębić wiarę, a także odkrywać życiowe powołanie.

Dołącz do grona tych, którzy odważyli się wzmocnić swoją wiarę. Zapisy telefonicznie: 61 643 27 00 lub emailowo: rektorasd@archpoznan.org.pl

Na Dni Skupienia przyjeżdżamy w piątek do godz. 17.00, a zakończenie w niedzielę ok. godz. 13.00. Zabieramy: Pismo Święte, różaniec, notatnik, śpiwór i  opinię ks. Proboszcza.

W Dniach Skupienia w Seminarium bierze udział młodzież męska od II klasy szkoły średniej, a na organizowane Rekolekcje latem i zimą zapraszamy już od II klasy gimnazjum.

Kolejne propozycje to:

  • 17-19 II 2012 r. – REKOLEKCJE ZIMOWE
  • 23–25 III 2012 r. -  Dni Skupienia dla rozeznających powołanie
  • 22-24 VI – Dni Skupienia dla rozeznających powołanie
  • 6-10 VIII – REKOLEKCJE LETNIE